Stadion Lublinianki zamieni się w centrum rekreacyjno-sportowe

dodano: 05.01.2017

Miasto Lublin przekazało Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Lublinie stadion Lublinianki. Obiekt ma zamienić się w dzielnicowe centrum rekreacyjno-sportowe.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie ma już koncepcję przebudowy stadionu znajdującego się przy ulicy Leszczyńskiego. – Nasza koncepcja uwzględnia dwa projekty, które będą realizowane w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Lublin. Przewidują one między innymi: przesunięcie głównego boiska na stadionie o dziesięć metrów w stronę ulicy Leszczyńskiego wraz z jego przebudową. Niezbędne jest wykonanie tam drenażu i innych prac. Dzięki temu na poziomie płyty boiska powstanie w głębi miejsce na mniejsze boisko ze sztuczną nawierzchnią, które zostanie przykryte pneumatycznym balonem. Projekty z budżetu obywatelskiego przewidują także wyburzenie betonowych trybun, które okalają w tej chwili stadion, usunięcie nasypów ziemnych i uporządkowanie tego terenu – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Nie wiadomo ile z tych prac uda się zrealizować jeszcze w tym roku. – Wszystko zależne jest od przetargów, wykonania dokumentacji i kosztorysów. Wtedy dopiero będziemy wiedzieli, na ile wystarczą pieniądze z budżetu obywatelskiego – wyjaśnia rzecznik.

Stadion ma zostać przebudowany w przeciągu trzech lat. Koszt realizacji projektu powinien zamknąć się w kwocie dziesięciu milionów złotych. – W tych dwóch pozostałych latach będziemy poszukiwali zewnętrznych źródeł finansowania na prowadzenie dalszych prac. Efektem finalnym ma być powstanie stadionu z nową trybuną na około dwa tysiące osób i z całym zapleczem szatniowo-sanitarnym – kończy Miłosz Bednarczyk.

Autor: AS

*

 1. animator tenisa 1 napisał(a):

  Z innej bajki (odn. Komunik. Specjaln. z m-ca XI): ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy zmiany poszły w dobrym kierunku, ale mam pewne wątpliwości. Otóż wg mnie w danym czasie powinno być wrzucane to, co dzieje się aktualnie (czyli choćby o rozgrywkach tenisa stoł. w Wojew. – który i tak był ciągle pomijany od bodaj m-ca V, a liga trwa już od wrześn./paźdz…) Poza tym, w mojej opinii stałymi pozycjami powinny być sporty „drużyn.” – tj. koszykówka, siatkówka i piłka ręczna… Pominięcie którejkolwiek z powyższych uważam za nieporozumienie.

 2. animator tenisa 2 napisał(a):

  Po 2) – co można wrzucać nt piłki nożnej w okresie zimowym (poza od czasu do czasu inf. odn. zgrupowań klubów, czy transferów, skoro w rozgrywkach jest zastój?!). A tam, gdzie cały czas coś się dzieje: CISZA… Wracając do tenisa choćby, wiadomo, popularność mniejsza, ale powinna być wrzucana Ex-klasa K., I liga (Ogólnop.) oraz II liga Lub. (+ jakieś w miarę krótkie opisy do meczów/ekip, jak wcześn. w przyp. Zamościa czy Lublina (Kob.) I na tej zasadzie, jak w piłce nożn.: choć wzmianki o pozost. ligach: III lidze M. oraz IV (2 grupy). Bo w piłkę to nawet trochę absurd, żeby podawać info nawet z jakiś śmiesznych B-klas!!!, gdzie wielu kibicom większość ekip nic nie mówi… Kończąc, wiadomo, że wszystkim nie dogodzi, ale powinno iść to w tym kierunku, żeby przynajmniej wrzucać info z różnych sportów w tym czasie, gdy rozgrywki trwają, a NIE selekcjonować na „lepsze” i „gorsze”. Pozdrawiam, choć uważam, że poprz. model był lepszy.

 3. tenisa napisał(a):

  W pelni sie zgadzam z animatorem t(p)enisa i pozdrawiam sympatykow tego szportu poniewaz sam gralem duzo jako mlody chlopak.

 4. KSL napisał(a):

  Nie „nasza koncepcja…” Panie Bednarczyk, a koncepcja klubu Lublinianka, który ją opracował i zgłosił do Budżetu Obywatelskiego 2017. To klub, a nie MOSiR pozyskał środki na realizację zadania. MOSiR może „pochwalić się” nieudolną realizacją boisk treningowych na Lubliniance z Budżetu Obywatelskiego 2016, który miał być gotowy w 2016 roku.

opony
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

mini ranking