fot: Marek Jachorek

Zacięty tylko pierwszy set. Perła przegrała w Bełżycach

dodano: 11.01.2017

Przed sobotnim starciem w Bełżycach siatkarze Perły Telatyn plasowali się na drugim miejscu w III-ligowej tabeli. Nic dziwnego, że to właśnie podopieczni Krzysztofa Michalczuka uchodzili za faworyta konfrontacji z tamtejszym KS CKFiS. Zawodnicy Piotra Potakiewicza nie pękli przed wyżej notowanym rywalem i na własnym terenie pozwolili gościom ugrać raptem jedną partię.

POMECZOWE KOMENTARZE

Piotr Potakiewicz (grający trener CKFiS Bełżyce): Mecz pod naszą kontrolą. Niepotrzebnie przegraliśmy pierwszego seta, bo prowadziliśmy 24:20. Uciekło nam gdzieś przyjęcie, nie skończyliśmy kilku ataków i Perła Telatyn wygrała tę odsłonę. Na początku spotkania popełniliśmy trochę błędów w zagrywce. W trzech pozostałych setach wypracowywaliśmy sobie przewagę, która utrzymywała się do końca. Mogło być 3:0, jest 3:1, więc też fajnie.

Krzysztof Michalczuk (trener Perły Telatyn): Wynik mówi sam za siebie. Bardzo źle rozpoczęliśmy ten rok. Właściwie powinniśmy przegrać 0:3. Szczęśliwie udało nam się wygrać pierwszego seta, bo przegrywaliśmy w nim już 20:24, lecz wygraliśmy na przewagi. Druga partia? Porażka. Tak wysoko w tym sezonie chyba nie przegraliśmy. Trzecia i czwarta odsłona do połowy były wyrównane. Później przytrafił nam się zastój, a zawodnicy z Bełżyc grali bardzo dobrze, między innymi w zagrywce, przez co mieliśmy problemy z wyprowadzeniem pierwszej akcji. Przeciwnik zwyciężył zasłużenie. Był lepszy od nas. Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że przez ostatnie dwa i pół tygodnia odbyliśmy jeden trening w pięcioosobowym składzie. Miałem przeczucie, że ten mecz będzie wyglądał słabo z naszej strony i to się sprawdziło. Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej.

14 stycznia zespół z Bełżyc zmierzy się w Końskowoli z tamtejszym Powiślakiem. Podopieczni Krzysztofa Michalczuka tego samego dnia zagrają na wyjeździe z Cisami Nałęczów.

KS CKFiS Bełżyce – GKS Perła Telatyn 3:1 (26:28, 25:12, 25:19, 25:18)

CKFiS: Krzysztof Kasiura, Łukasz Drążek, Mateusz Zabielski, Emil Żuchnik, Piotr Potakiewicz, Łukasz Chlebicki, Bogdan Skrzyński (libero), Jacek Zalewski, Paweł Abramowicz, Marcin Sobieszek, Andrzej Chlebicki

Perła: Paweł Anioł, Tomasz Wojnar, Marcin Urban, Michał Steciuk, Krzysztof Michalczuk, Wojciech Kawka, Daniel Bil (libero), Marek Dąbrowski, Szymon Urban.