fot: Jakub Pecio (archiwum)

Ważne trzy punkty Dzików. Podium coraz bliżej!

dodano: 08.01.2017

Futsaliści AZS UMCS Lublin kolekcjonują zwycięstwa w meczach przed własną publicznością. W drugą niedzielę stycznia podopieczni Artura Gadzickiego pokonali 2:1 Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice i tym samym zbliżyli się na jeden punkt do trzeciego miejsca w tabeli rozgrywek grupy południowej I ligi.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się dla Dzików wprost idealnie. W 7′ za zagranie piłki ręką czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości Kamil Kozak, a minutę później lublinianie prowadzili 1:0. Pierwszego gola w 2017 roku dla podopiecznych Artura Gadzickiego zdobył Grzegorz Fularski. Gospodarze nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu. W 18′ w dogodnej sytuacji znalazł się Konrad Tarkowski, ale nie potrafił skierować piłki do siatki.

Na drugą bramkę ostatecznie trzeba było poczekać do 22′. Kontrę na gola zamienił Grzegorz Fularski, stając się tym samym bohaterem niedzielnej konfrontacji. W kolejnych minutach kilkukrotnie groźnie zaatakowali przyjezdni, jednak bramkarz AZS UMCS interweniował bez zarzutu. W 37′ golkiper Dzików musiał jednak wyciągnąć piłkę z siatki. Składną akcję wykończył Marcin Krajewski. Futsalistów Orła Futsal Jelcz-Laskowice na więcej stać już nie było i komplet oczek pozostał w hali Globus.

W następnej kolejce Dziki zagrają na wyjeździe z Berlandem OSiR Komprachcice.

AZS UMCS Lublin – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Fularski 8′, 22′ – Marcin Krajewski 37′

AZS UMCS: Zawiślak, Hajkowski – Mietlicki, Boniaszczuk, Walęciuk, Fularski, Ławicki, Wankiewicz, Szafrański, Tarkowski, Kozieł, Zgierski, Paździor

Czerwona kartka: Kamil Kozak 7′ (za zagranie piłki ręką).