Podopieczni Przemysława Chrościckiego wskoczyli na fotel wicelidera

dodano: 11.01.2017

Po zwycięstwie nad UKS LHS III LO Zamość siatkarze Cisów Nałęczów wyraźnie złapali wiatr w żagle. Triumf 3:0 nad KPS-em Krasnystaw pozwolił podopiecznym Przemysława Chrościckiego wskoczyć na fotel wicelidera III-ligowej tabeli.

POMECZOWE KOMENTARZE

Marek Piwko (kierownik KPS Krasnystaw): Wydaje mi się, że mecz był wyrównany. Czasami łapaliśmy kilkupunktowe przestoje i wtedy Cisy Nałęczów mogły nam odskoczyć. Samo spotkanie rozpoczęliśmy słabo, bo od stanu 0:3. Potem doprowadziliśmy do remisu 9:9, także ładnie nam to wychodziło. Nie wyszły nam za to końcówki. W drugiej partii mieliśmy kilka piłek setowych i powinniśmy je wygrać. Zrobiło się 0:2 w setach i chyba było po meczu. W trzeciej odsłonie walczyliśmy, ale nie daliśmy rady. W pierwszej rundzie zdobyliśmy niestety tylko jeden punkt. Kilka setów wygraliśmy, a w kilku powalczyliśmy, także jest to spora zaliczka przed rewanżami. Myślę, że urwiemy tam jakieś punkty. Nie zapominajmy, że jesteśmy w tej lidze beniaminkiem i walczymy z zespołami, które mają bardzo duże tradycje siatkarskie.

Przemysław Chrościcki (trener Cisów Nałęczów): Pierwszy set był pozytywny. Wiedząc, że gramy z troszeczkę słabszym zespołem, zacząłem kombinować ze składem. Może dlatego druga partia zakończyła się grą na przewagi? Na pewno nie wygraliśmy tej odsłony tak gładko, jak pierwszej. W trzecim secie gra była już bardziej wyrównana, ale końcówka należała do nas. Zadowolony mogę być z premierowej partii. Chciałem trochę rotować składem, żeby zobaczyć, jak moi zawodnicy radzą sobie w sytuacjach stresowych. Chyba zgodnie z planem wygraliśmy za trzy punkty. Jeśli chcemy odnieść sukces w tegorocznych rozgrywkach, musimy przygotować się na walkę w kolejnych spotkaniach.

14 stycznia KPS Krasnystaw podejmie lidera rozgrywek Tempo Chełm. Tego samego dnia Cisy Nałęczów zagrają u siebie z Perłą Telatyn.

KPS Krasnystaw – LKS Cisy Nałęczów 0:3 (17:25, 28:30, 20:25)

KPS: Grzegorz Bargiel, Marek Bargiel, Grzegorz Dąbek, Karol Dudkiewicz, Jan Kazimierczak, Robert Krukowski, Tomasz Lipiec (libero), Karol Piwko, Przemysław Skrajnowski, Skarbimir Węcławik

Cisy: Piotr Orlik, Arkadiusz Orlik, Łukasz Kozioł, Leszek Cholewa, Michał Gałkowski, Grzegorz Łuszczewski, Konrad Buszko (libero), Maciej Malczyński (libero), Paweł Kisiel, Piotr Krysiak, Bartłomiej Słonka.