„Perełki” z sześcioma punktami na koncie

dodano: 13.09.2017

Dwa pewne zwycięstwa mają na koncie w nowym sezonie PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne MKS Perła Lublin. Po triumfie 30:16 z Koroną Handball w Kielcach, lublinianki zainaugurowały sezon w Hali Globus z innym potencjalnie dużo słabszym przeciwnikiem. KPR Kobierzyce nie postawił twardych warunków i przegrał w Kozim Grodzie 19:32.

Pierwszego gola w tym meczu zdobyła Kristina Repelewska, a po chwili przyjezdne z Dolnego Śląska zdołały wyrównać. Zgodnie z oczekiwaniami był to ostatni moment, gdy KPR Kobierzyce notował dla siebie korzystny rezultat. Od stanu 5:4 MKS Perła Lublin zanotował bardzo dobry okres, wcześniej – przez nieco ponad kwadrans – zdobywając zaledwie pięć bramek. 19-krotne mistrzynie Polski przed przerwą wyszły na prowadzenie 14:5, a w tym czasie dobrze prezentowała się Aleksandra Rosiak. Młoda rozgrywająca w sześć minut trzykrotnie wpisała się na listę strzelców. Do przerwy lublinianki wygrywały 15:6.

Podopieczne Roberta Lisa po raz drugi z rzędu dały się pokonać przed przerwą tylko sześciokrotnie, wobec czego druga odsłona toczyła się już przy rozstrzygniętym wyniku. Mimo to MKS chciał zbudować jak największą przewagę. Ta szybko sięgnęła dziesięciu bramek. Koleżanki byłej szczypiornistki lublinianek Edyty Charzyńskiej wykazały się ambicją i próbowały zniwelować straty (25:16 w 50′). Końcówka to kolejny mocniejszy akcent w wykonaniu biało-zielonych, które odskoczył nawet na trzynaście bramek. Ostatecznie zwyciężyły one aż 32:19.

W sobotę MKS zagra w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią.

MKS Perła Lublin – KPR Kobierzyce 32:19 (15:6)

Bramki dla MKS: Rola 7, Nocuń 5, Gęga 5, Achruk 4, Rosiak 3, Nestsiaruk 3, Repelewska 2, Drabik 2, Matuszczyk 1.