fot: Karol Kotwis

Łada Biłgoraj wyeliminowała Kryształ Werbkowice

dodano: 13.09.2017

W ligowych meczach z udziałem Łady 1945 Biłgoraj rzuty karne stały się już normą. Podobnie sytuacja wyglądała w pucharowym starciu podopiecznych Ireneusza Zarczuka z Kryształem Werbkowice. Po trafieniu z jedenastego metra Jurija Perina biało-niebiescy wyeliminowali wyżej notowanego przeciwnika.

KOMENTARZE TRENERÓW

Ireneusz Zarczuk: Być może szczęście zaczyna się uśmiechać i do nas. Nikt nie ma pretensji o rzut karny, który został dzisiaj podyktowany. Zawodnik gości wybijał piłkę głową, a trafił w swoją rękę. Wszystkie nasze mecze z Kryształem Werbkowice są pełne walki i nie inaczej było tym razem. Mogliśmy ten wynik podwyższyć. W jednej z początkowych akcji nasz debiutant w piłce seniorskiej, Kamil Nowak bardzo ładnie uderzył z prawego narożnika boiska, ale trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie przeciwnicy trochę przycisnęli i grali częściej na naszej połowie. Ładnie ich jednak kontrowaliśmy. Jurij Perin uderzał z rzutu wolnego, lecz piłka trafiła tylko w głowę jednego z rywali. Potem Jurij znalazł się sam na sam z bramkarzem, minął go nawet, ale futbolówkę z linii bramkowej zdołał wybić obrońca gości. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, bo Stanisław Rybka też nieźle uderzał na naszą bramkę. Na szczęście strzały te wybronił Łukasz Szawara

Robert Wieczerzak: Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Nasz zawodnik chciał wybić piłkę głową, a trafiła ona w jego rękę i rywale mieli rzut karny. W drugiej części meczu przeważaliśmy i częściej atakowaliśmy. Swoje sytuacje mieli między innymi Stanisław Rybka Bartłomiej Reszczyński, ale nic nie chciało nam wpaść do bramki. Nasz przygoda z Pucharem Polski dobiegła końca i została nam koncentracja na lidze.

NASTĘPNA RUNDA

W następnej rundzie Pucharu Polski ZOZPN Łada 1945 Biłgoraj zagra na wyjeździe z Huczwą Tyszowce (18 października, 14:30).

Łada 1945 Biłgoraj – Kryształ Werbkowice 1:0 (1:0)
Bramka: Jurij Perin 42′ (rzut karny)

Łada: Szawara – Myszak, Mielniczek, Kuliński, Poliwka (60′ Czok), Wołoszyn (65′ Sobótka), Chmura, Nawrocki, Nowak, Dycha (73′ Skubis), Perin

Kryształ: Suchodolski – Ślusarz (62′ A. Musiał), Dobromilski, Śmiałko, Wójtowicz, Kaczoruk (70′ Drewniak), Borys, Rybka, Reszczyński, Nieradko (46′ A. Wołoch), Nowak (46′ Sas)

Żółte kartki: Damian Chmura, Arkadiusz Czok