fot: Kazimierz Chmiel (archiwum)

Hetman testuje Ukraińców

dodano: 11.01.2017

Piłkarze Hetmana Zamość na pierwszych zajęciach w 2017 roku mieli spotkać się 10 stycznia. Ostatecznie trener Krzysztof Rysak zarządził, że wicelider IV ligi lubelskiej rozpocznie treningi dzień wcześniej.

W premierowych zajęciach uczestniczyło szesnastu zawodników. W tym gronie można było dostrzec trzech nowych graczy. Oprócz pozyskanego z Huczwy Tyszowce Damiana Ziółkowskiego w treningu uczestniczyli też dwaj testowani Ukraińcy. – Obaj chcą się sprawdzić. Musimy pamiętać, że mamy już Oleksija Rodewicza i Antona Lutsyka, dlatego z całą pewnością w naszej drużynie nie będzie czterech graczy z Ukrainy – tłumaczy asystent Krzysztofa Rysaka, Krzysztof Krupa.

Jednym ze sprawdzanych graczy jest 21-letni stoper Roman Bojko. – Ten chłopak trenował z nami już w listopadzie i się spodobał, dlatego zaprosiliśmy go ponownie – dodaje coach. Kolejni testowani być może pojawią się na środowych zajęciach. – Na ten dzień mamy zaplanowaną gierkę i faktycznie jest szansa, że ktoś przyjedzie. Filip Drozd? Ten temat ciągle się przewija, ale wciąż brakuje konkretów – mówi trener.

W treningu nie uczestniczyli m.in. Oleksij Rodewicz i Anton Lutsyk (święta prawosławne), Rafał Turczyn (rekonwalescencja po zabiegu) i nowy nabytek Kacper Skrzypek (rehabilitacja po kontuzji)  – Oleksij i Anton dołączą do nas w środę. Kacper i Rafał pojadą z nami na obóz do Krasnobrodu (23 stycznia przyp. red.) – wyjaśnia Krupa. Nie było także Łukasza Fidlera i Przemysława Dębickiego, którzy rozwiązali swoje umowy z klubem.

Wiosną w Hetmanie najprawdopodobniej nie zobaczymy już także Kamila Tomczyszyna lub Patryka Kierepki. W związku z pozyskaniem Kacpra Skrzypka jeden z bramkarzy ma trafić na wypożyczenie.

Zamościanie na wspólnych zajęciach będą spotykali się codziennie. – Do wyjazdu na obóz chcemy mieć zamkniętą kadrę, by móc skupić się na spokojnej pracy – kończy asystent Krzysztofa Rysaka.

PLAN SPARINGÓW HETMANA ZAMOŚĆ

21.01 – Sokół Sieniawa
28.01 – Siarka Tarnobrzeg
4.02 – Legia Warszawa CLJ
8.02 – Avia Świdnik
11.02 – Lublinianka
18.02 – JKS 1909 Jarosław
25.02 – Sokół Nisko
4.03 – Hetman Zamość (juniorzy starsi).

Autor: BB

*

 1. hm napisał(a):

  Odnosze wrazenie ze w Hetmanie zapanowal bajzel.

 2. hetmanowiec napisał(a):

  Wychowankom zaczyna się dziękować
  Najpierw Fidler teraz odkrycie 2013
  Przemek Dębicki i Tomczyszyn lub Kierepka
  A coraz więcej Ukrainy.

 3. OLO napisał(a):

  co to ma być?! Swoich wychowanków sie wyrzuca! a zćiąga sie jakichś ukraińczyków którym płaci sie po 2,5 tyś zł/mc a oni malują swoje bazgroły np.na agorze „ZAGORY” i oróbują wyłudzać pożyczki na podstwie umów o dochodach! KIBICE na to pozwalają? latają z Orłami na koszulkach wielcy patrioci a nie widzą co sie dzieje! HAŃBA!!!

 4. hehe napisał(a):

  Wychowankowie Hetmana jesli beda dobrzy trafia do Chelmianki juz ich tam Bozyk wypatrzy bo stawia na Mlodych Polakow.

 5. hm2 napisał(a):

  Widać jak na dłoni,że działacze AMSPN..tak tak..AMSPN..nie miają pojęcia o budowaniu zespołu na 3 ligę..towarzystwo wzajemnej adoracji jak za czasów AMSPN..żałosne..

 6. BKS = Bolec, Kolec, Stolec napisał(a):

  Jeszcze im ten Kapka od Ukraińców bokiem wyjdzie. Był w Tomasovii, był w Szarowoli, teraz się do Hetmana ze swoim ruskim szrotem wepchał. A ten szrot musi grać, jak grał słabiutki kloc Rodevych.

 7. Motor napisał(a):

  No i jeszcze w Motorze był.

 8. Prezes napisał(a):

  Sprawdzany będzie tylko środkowy obrońca z Ukrainy.Co do zawodników którzy dołączyli Ziółkowski, Skrzypek. Zobaczymy co będą prezentować. Koneserzy widzę oceniają szybko. Zauważam że wielu Hetman boli – Ma boleć

 9. do prezes napisał(a):

  Jesteś mocno niekumaty. Boli to,ze zespół nie zostanie wzmocniony tylko są wciskani zawodnicy z Ukrainy albo bramkarz,który w niczym nie jest lepszy od Kierepki.Hetman skonczy na 5-6 miejscu w tabeli i moze wtedy ,,działacze,, sie obudzą

 10. kapka napisał(a):

  Kapka człowiek po którym pozostaje tylko spalona ziemia ,teraz prowadzi nie jasne interesy na terenie Zamościa firmy ma zarejestrowane w ZĄBKACH POD WARSZAWĄ wyprowadził nie jeden klub pod kreskę następny Fundacja Hetmam ,pogonić tego dziadygę . Poszukiwany poszukiwana

 11. kapka cz.ścigany napisał(a):

  Następnego Prezesa Nakulmy razem z burmistrzem Lubyczy Królewskiej nie wypromują, cCzasy pana K są bliskie imperium pada oby nie zatopił dryfującej fundacji HETMAN .POSZUKIWANY ZATOPIONY

 12. Hetman napisał(a):

  Filip Drozd oficjalnie w Hetmanie ! Witamy na pokładzie.

 13. hm napisał(a):

  Zaczyna zarzad zaciąg jak było kiedyś a wiadomo jak się skończyło.

opony
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

mini ranking