Fenomenalny start Chełmianki!

dodano: 12.08.2017

Po roku przerwy Chełmianka Chełm wróciła do walki o punkty na III-ligowym froncie. Początek nowych rozgrywek jest dla podopiecznych Artura Bożyka bardzo udany. W pierwszej kolejce sezonu 2017/2018 biało-zieloni pokonali przed własną publicznością MKS Trzebinia. Świetną dyspozycję z poprzednich rozgrywek potwierdził Aleksiej Pritulak, który najpierw w 32′ wyprowadził zespół z województwa lubelskiego na prowadzenie, a tuż przed zejściem do szatni podwyższył wynik, pewnie egzekwując rzut karny. Po zmianie stron zadanie gospodarzom ułatwił jeszcze bardziej zespół z Małopolski, który od 65′ musiał radzić sobie bez jednego zawodnika, ukaranego czerwoną kartką.

KOMENTARZ TRENERA

Artur Bożyk:Ciężko zapracowaliśmy na to, żeby dzisiaj wygrać. Nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone. Musimy popracować trochę nad skutecznością, bo okazji bramkowych mieliśmy bardzo dużo. Wszyscy zawodnicy mocno zaangażowali się w to spotkanie. Nie pozostawiliśmy przeciwnikowi dużo miejsca, a sami świetnie wykorzystywaliśmy wolne przestrzenie i dobrze tworzyliśmy ataki. W ostatnich piętnastu minutach mogliśmy jeszcze coś strzelić i wynik mógł być wyższy. Był moment, kiedy MKS pokazał swoją siłę, ale wtedy na posterunku był nasz bramkarz.

Chełmianka Chełm w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Sołą Oświęcim (15 sierpnia, 17:00).

Chełmianka Chełm – MKS Trzebinia 2:0 (2:0)
Bramki: Aleksiej Pritulak 32′, 45+3′ (rzut karny)

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Maliszewski, D. Niewęgłowski (78′ Chariasz), Banaszak (73′ Kowalczyk), Kobiałka, Uliczny, Kotowicz (55′ Budzyński), Pritulak (64′ Chodziutko), Kompanicki

MKS: Szymala – Kalinowski (70′ Kłusek), Raźniak (46′ Świętek), Ochman (87′ Górka), Kowalik, Majcherczyk, Cichy, Michalec, Stokłosa (46′ Stanek), Mizia (90′ Porębski), Jagła

Żółte kartki: Mateusz Kompanicki – Kacper Szymala, Mateusz Majcherczyk, Mariusz Stokłosa, Bartosz Jagła, Marcin Kalinowski, Mateusz Stanek
Czerwona kartka:
Michał Kowalik 66′ (za niesportowe zachowanie)
Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec).

Autor: KG

*

1. sly napisał(a):

Niech nikt nie narzeka na twardą na pograniczu faul grę VICTORII Żmudź to pikuś takiego bydła i prostactwa w wykonaniu chłopów małopolskich nigdy nie widziałem..kopanie przeciwnika bez piłki popychanie sędziego..treneiro wyzywający sędziów od pierwszej minuty…to właśnie jest III LIGA czy B klasa w Biskupicach z całum szacunkiem dla Biskupic

2. CH napisał(a):

Wygrana 4 bramkami bylaby najlepszym odzwierciedleniem tego co grala Chelmianka.Panowie celowniki do poprawy i wiecej zdecydowania.Brawa za zwyciestwo za walke a szczegolne brawa dla Olka Pritulaka to zawodnik z innej ligi i dobrze ze go mamy! A co do tej Trzebini to faktycznie takiego buractwa i chamstwa dawno nie widzialem!Szczescie ze bardzo dobrze prowadzil te zawody sedzia z Mielca ktory nad tym malopolskim chamstwem zapanowalno i Bogu dzieki ze nikt nie zalapal powazniejszej kontuzji bo bolki z trzebini to prawdziwa boiskowa holota.JEDZIEMY DALEJ CHELMIANKA!