Dziki zakończyły rundę na czwartym miejscu w tabeli

dodano: 16.12.2016

Zawodnikom Artura Gadzickiego nie udało się zakończyć rundy jesiennej na podium. W ramach 11. kolejki rozgrywek grupy południowej I ligi futsalu lublinianie przegrali na wyjeździe ze Słomniczanką Słomniki aż 2:8.

KOMENTARZ TRENERA

Artur Gadzicki:Przegraliśmy wysoko. Co prawda po pierwszej połowie nic nie wskazywało na taki rezultat, prowadziliśmy w premierowej odsłonie 2:1, później przeciwnik nas doszedł i do szatni schodziliśmy z wynikiem 2:3. Mecz był wyrównany do przerwy, natomiast po niej zgubiliśmy koncentrację, bramki traciliśmy w krótkich odstępach czasu. Przy wyniku 5:2 zaryzykowaliśmy grę z wycofanym bramkarzem, jednak z trzech klarownych sytuacji nie wykorzystaliśmy żadnej. Na pewno trafiliśmy na klasowego rywala, z zawodnikami z przyszłością ekstraklasową i reprezentacyjną. W mojej opinii jest to najlepszy zespół w tej lidze. Z przebiegu całego spotkania zwycięstwo należało się gospodarzom, my natomiast nie powinniśmy stracić takiej liczby bramek. Pierwszą rundę kończymy na czwartej pozycji i biorąc pod uwagę sytuację kadrową zespołu przed rozpoczęciem sezonu, z tego miejsca powinniśmy być zadowoleni. Wydaje się, że w rundzie rewanżowej powinno być nieco łatwiej, ponieważ zespoły z ligowej czołówki będziemy podejmowali na własnym parkiecie.

W pierwszy weekend stycznia lublinianie podejmą drużynę Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

Słomniczanka Słomniki – AZS UMCS Lublin 8:2 (3:2)
Bramki: strzelec nieznany (gol samobójczy) 2’, Adam Wędzony 17’, Łukasz Nocoń 19’, Adam Przeniosło 22’, 23’, Robert Ślęczka 31’, Marcin Czech 37’, Adrian Pater 38’ – Wojciech Boniaszczuk 2’, Łukasz Mietlicki 7’

AZS UMCS: Górski – Boniaszczuk, Mietlicki, Ławicki, Wankiewicz, Hajkowski, Paździor, Zgierski, Tarkowski, Stelmaszuk, Szafrański, Kozieł.