fot: Jacek Nowoświatłowski

Druga połowa należała do Grzędy. Stal na remis z Motorem

dodano: 17.07.2017

Dwa trafienia 17-letniego Mikołaja Grzędy zapewniły juniorom starszym Motoru Lublin remis w sparingu ze Stalą Kraśnik. Ekipa Daniela Szewca prowadziła do przerwy 2:0, lecz w drugiej odsłonie nie potrafiła utrzymać tej przewagi.

KOMENTARZE TRENERÓW

Daniel Szewc: Mieliśmy ten mecz pod kontrolą, ale tylko do pewnego momentu. Dominowaliśmy nad młodzieżą Motoru Lublin głównie pod względem fizycznym. Później dokonaliśmy nieco roszad w składzie. Od kiedy przeciwnicy strzelili pierwszą bramkę, to nasza gra się posypała. W drugiej połowie mieliśmy dwie stuprocentowe okazje Dawida Szczuki, lecz ich nie wykorzystaliśmy. Po tym spotkaniu mamy dużo wniosków do analizy. Szkoda straconych goli. Pod koniec meczu oddaliśmy gościom inicjatywę, więc mamy nad czym pracować.

Tomasz Jasik: Stal Kraśnik to przeciwnik z górnej półki. Zawsze fajnie nam się gra z tym zespołem. Zagraliśmy na dobrym boisku, więc po tym sparingu dostrzegamy same pozytywy. Przebudowaliśmy drużynę i w takim zestawieniu wystąpiliśmy po raz pierwszy. Początek spotkania pokazał, że przed nami jeszcze dużo pracy. Potem rywale chyba opadli z sił, bo doprowadziliśmy do wyrównania i prowadziliśmy grę. Dokładniej ocenimy naszą drużynę za jakieś trzy tygodnie.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu kraśniczanie podejmą Janowiankę Janów Lubelski (19 lipca, 18:30). Natomiast zawodnicy Motoru Lublin zagrają z III-ligową Victorią Sulejówek (20 lipca, 18:00).

Stal Kraśnik – Motor Lublin CLJ 2:2 (2:0)
Bramki: Rafał Król 10’, Jakub Gajewski 45’ – Mikołaj Grzęda 60’, 70’

Stal: zawodnik testowany – Leziak, Pluder, Pietroń, Chomczyk, Szczuka, Żuber, Skrzyński, Gajewski, Król, Drozd oraz Wojtaszek, Orzeł, Zieliński, Maj, Woźniak

Motor: Karczewski – Niewiński, Cichocki, Dobrzyński, Persona, Buczek, Bonat, Kłos, Rybak, Pryliński, Rak oraz Andrzejkiewicz, Kasperek, Baryła, Brzozowski, Pęcak, Grzęda, Florek, Żerucha, Pusiak.