Dogrywka dla AGH. Rywalizacja wraca do Krakowa

dodano: 24.04.2016

Po pierwszej połowie wydawało się, że DomLublin.pl AZS UMCS Lublin pokona AGH Kraków i awansuje do najlepszej czwórki rozgrywek II ligi koszykówki. Tak się jednak nie stało. Ekipa z Małopolski zdołała doprowadzić do remisu, wygrać dogrywkę i tym samym wyrównać stan rywalizacji. O promocji do kolejnego etapu zadecyduje środowe starcie pod Wawelem.

Po wygranej w Krakowie lublinianie liczyli, że we własnej hali uda im się powtórzyć ten wyczyn i awansować do najlepszej czwórki rozgrywek. Początek sobotniego spotkania wskazywał, że nie będzie łatwo, choć to akademicy byli stroną, która dyktowała warunki na parkiecie. Po czterech minutach rywalizacji było 6:3, a po kolejnych celnych rzutach Bartłomieja Karolaka nawet 11:7. Premierową odsłonę drużyna Przemysława Łuszczewskiego wygrała 16:13.

Drugą „ćwiartkę” lepiej rozpoczęli goście, którzy po celnym rzucie Tomasza Zycha wyszli na prowadzenie 19:18. Gospodarze w porę wrócili do gry, a skutecznością imponował w dalszym ciągu Bartłomiej Karolak, którego dzielnie wspierali Mateusz Wiśniewski i Michał Marciniak. Na długą przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 35:29.

Od trzeciej kwarty koszykarze AGH wrzucili wyższy bieg. Co prawda kolejne rzuty lublinian tylko powiększały ich przewagę, ale przy stanie 46:35 coś się zacięło. Punkty zdobywali już głównie przyjezdni i przewaga akademików stopniała do trzech oczek.

O wszystkim zadecydować miała ostatnia „ćwiartka”. W tej wynik oscylował wokół remisu. Po trafieniu Jakuba Krawczyka ekipa z Małopolski wygrywała różnicą trzech oczek, ale sprawy w swoje ręce wzięli Bartłomiej Karolak, Rafał Król i Mateusz Wiśniewski. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się dogrywka. Dodatkowe pięć minut zdecydowanie lepiej rozegrali przyjezdni, którzy triumfowali w Kozim Grodzie 85:76.

Decydujący mecz pomiędzy AGH Kraków a DomLublin.pl AZS UMCS Lublin odbędzie się w środę (27 kwietnia) o godzinie 18:30 pod Wawelem.

DomLublin.pl AZS UMCS Lublin – AGH Kraków 76:85 (16:13, 19:16, 19:22, 10:13, d. 12:21)

UMCS: Bartłomiej Karolak 21, Mateusz Wiśniewski 15, Rafał Król 14, Michał Marciniak 9, Przemysław Tradecki 7, Piotr Jagoda 6, Marcin Kowalczuk 2, Tomasz Gałan 2, Kamil Krzeszowski 0, Przemysław Chabros 0, Łukasz Beczek 0, Jakub Stefaniuk 0.