fot: futebolgaucho.com

Damian Panek przygląda się nowym piłkarzom. Radzynianie rozpoczynają transferową ofensywę

dodano: 10.01.2017

Dwóch nowych zawodników stawiło się na pierwszych zajęciach Orląt Radzyń Podlaski w 2017 roku. To niejedyni piłkarze, którym w najbliższych dniach przyglądał się będzie Damian Panek. W piątek na treningu stawi się m.in. Brazylijczyk Adison, o którego możliwym powrocie do Polski pisaliśmy jeszcze w grudniu.

W premierowych zajęciach biało-zielonych udział wzięło dziewiętnastu zawodników. Nie trenowali m.in. kontuzjowani Witalij Melnyczuk i Bartłomiej Powałka. – Nie było Mateusza Majewskiego, który przyjedzie do nas w środę. Oczywiście nie ma z nami Pawła Piątka, Przemysława Kanarka i Michała Zubera, z którymi rozstaliśmy się po rundzie jesiennej – tłumaczy Damian Panek.

Ćwiczyli za to nowi gracze Łukasz Ebert z Orląt Łuków i Wojciech Gęborys z Tomasovii Tomaszów Lubelski. O możliwym transferze tego pierwszego, podobnie jak o angażu Adisona, informowaliśmy jeszcze w grudniu. – Łukasz i Wojtek nie są na testach. Po prostu jesteśmy nimi zainteresowani. Adison doleci do nas w piątek. Znamy jego wartość. Jeżeli będzie zdrowy, rozwiąże nasze problemy w ofensywie – wyjaśnia coach. Na pełnych obrotach trenowali także rekonwalescenci Adrian Zarzecki, Mateusz Konaszewski i Patryk Szymala.

Łukasz Ebert, Wojciech Gęborys i Adison to niejedyni piłkarze, którzy zimą mają szansę trafić do Orląt. Radzynianie wyrażają zainteresowanie zawodnikami Pogoni Siedlce oraz byłym już graczem Wisły Puławy Patrykiem Słotwińskim. – Z tego, co wiem, Patryk szuka klubu gdzieś wyżej. Odnośnie pozostałych zawodników więcej wiadomo będzie pod koniec tygodnia. Jest temat, ale za wcześnie, żeby o tym mówić. Nie chcemy popełnić żadnego błędu. Myślimy jeszcze nad dwoma transferami – dodaje szkoleniowiec.

Trener Orląt wiosną nie będzie mógł liczyć na Łukasza Mazurka. – Najprawdopodobniej rozwiąże umowę z klubem. Uznał, że gra w Radzyniu koliduje z jego pracą i chce poszukać czegoś bliżej. Nie robię problemu, bo o całej sprawie wiedziałem znacznie wcześniej i byłem na to przygotowany. Mam na oku następcę dla Łukasza. Jestem z nim po słowie i w okolicach środy lub czwartku będę wiedział więcej. To stoper, który może grać też na pozycji defensywnego pomocnika. Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia – kończy Damian Panek.

W pierwszym tygodniu treningów biało-zieloni ćwiczyli będą wspólnie pięć razy w tygodniu.

PLAN SPARINGÓW ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

18.01 – Wisła Puławy
25.01 – Victoria Sulejówek
4.02 – Stal Kraśnik
11.02 – Avia Świdnik
18.02 – Lublinianka
25.02 – Powiślak Końskowola.

Autor: BB

*

  1. tadeo napisał(a):

    To mamy zajefajne wzmocnienia IV liga wita.

  2. kibic napisał(a):

    Działacze Orląt weżcie przykład z Motoru i pogońcie z Radzynia dziadków tj.połowę obecnej drużyny.Postawcie na piłkarzy urodzonych w latach 90-tych.

opony
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

mini ranking