Czwarty triumf w okresie przygotowawczym

dodano: 12.08.2017

Azoty Puławy wygrały swój czwarty mecz w letnim okresie przygotowawczym. W sobotnie popołudnie zespół Daniela Waszkiewicza podejmował ligowego przeciwnika, mielecką Stal. Drużyna z Powiśla rozbiła ekipę z Podkarpacia 38:15.

Od początku sobotniego spotkania klasą dla siebie był Marko Panić. Bośniacki rozgrywający imponował niemal stuprocentową skutecznością, zanotował także efektowną asystę do Bartosza Jureckiego. Jedyny błąd 26-letni prawy rozgrywający popełnił w 9. minucie, gdy wykańczał kontratak swoją gorszą, prawą ręką. Na boisku tymczasem Azoty konsekwentnie budowały swoją przewagę. W 10′ było już 6:1. Panić poprosił o zmianę w 18′, gdy jego koledzy wygrywali 11:4. Zmiana na Witalija Titowa nie obniżyła jakości gry brązowych medalistów mistrzostw Polski. Do przerwy było aż 20:8.

Po zmianie stron Stal Mielec wciąż była tylko tłem dla swojego przeciwnika. W miarę wyrównana walka trwała do 43. minuty, gdy gospodarze wygrywali 25:12. „Odjazd” nastąpił w końcówce, kiedy to siódemka z Podkarpacia opadła z sił. Bardzo efektowne kontrataki, brak błędów w ataku, dobra postawa całej trójki bramkarzy: Wadima BogdanowaDaniela Dupjachanca Emila Wiejaka sprawiła, że spotkanie zakończyło się dość nietypowym wynikiem, 38:15.

19 sierpnia o 13:00 puławianie – meczem z ukraińskim ZTR-em Zaporoże – zainaugurują turniej w… Mielcu.

Azoty Puławy – Stal Mielec 38:15 (20:8)

Azoty: Bogdanow, Dupjachanec, Wiejak – Panić 8, Titow 6, Łyżwa 5, Kuchczyński 4 Skrabania 3, Grzelak 3, Masłowski 3, Jurecki 2, Prce 2, Gumiński 2, Kasprzak, Seroka, Kowalczyk.