Akademiczki na remis

dodano: 14.09.2017

MKS AZS UMCS Lublin po raz drugi z rzędu mierzył się z beniaminkiem I ligi. Podopieczne Patryka Maliszewskiego znów stoczyły niezwykle wyrównany pojedynek. Po minimalnej porażce 28:29 z SPR JKS Jarosław, biało-zielone zremisowały w Warszawie z Varsovią 26:26.

Środowy sparing z beniaminkiem I ligi przyjezdne otworzyły bardzo dobrze, szybko obejmując kilkubramkowe prowadzenie. Teoretycznie pierwszy skład MKS AZS UMCS Lublin do przerwy wygrywał aż 17:12. Po zmianie stron Varsovia ruszyła do ataków i kilka minut przed końcem doprowadziła do remisu. W końcówce gra toczyła się przy minimalnej przewadze jednej ze stron lub remisie. W ostatniej akcji pozycyjnej gospodyń doskonałą interwencją popisała się Monika Nóżka, która wybroniła sytuację sam na sam. Piłkę przejęła Katarzyna Jarosz. 23-latka posłała za mocnego loba i mecz zakończył się remisem.